Besedništvo 2009/10

11.11.2010.godine Besedništvo

Ovogodišnje takmičenje u besedništvu studenata Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe pod nazivom "Govori da te vidim ko si" održalo se 8.decembra 2009. godine u 18h, u amfiteatru Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu.

Na takmičenju je učestvovalo osam studenata : Jovana Stanić, Emilija Maluckoc, Čedomir Beronja, Mirjana Babić, Jovan Srdić, Lidija Matić, Milena Radulović, Srđan Škripac. Takmičenje je organizovala Marijana Alavuk, saradnica u nastavi na Pravnom fakulteta Univerziteta Privredna akademija.

Tema na koju su govorili takmičari bila je Arhimedova misao "Daj mi uporište i pokrenuću Zemlju". Studenti su vrlo iskreno i smelo govorili o tome u čemu oni pronalaze uporište i oslonac u životu. Specifičnost ovog takmičenja u odnosu na druga takmičenja tog tipa odnosi se na zabranu gestikulacije. Studenti su se služili isključivo svojom veštinom govorništva i svojim oratorskim mogućnostima. Članovi žirija koji su ocenjivali govornike su rektor Univerziteta Privredna akademija, prof.dr Marijana Carić, prof.dr Marko Carić, prof.dr Milorad Bejatović, advokat dr Vuksan Lakićević, predsednik Udruženja pravnika Vojvodine mr Nikola Ćirović. Pobednik takmičenja je studentkinja treće godine Milena Radulović. Drugo mesto je osvojila studentkinja treće godine Mirjana Babić, dok je treće mesto pripalo Jovanu Srdiću, takođe studentu treće godine. Svi takmičari su nagrađeni učešćem na naučnom skupu: "Zlatiborski pravnički dani", koji već tradicionalno organizuje Pravni fakultet za privredu i pravosuđe u Novom Sadu.

Gost večeri bila je glumica Sonja Mladenov, koja je svojom besedom "Kosti, pepeo i jaje otvorila takmičenje".