Studenti Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe na predavanju u Pokrajinskom ombudsmanu

03.04.2022.godine Novosti

Pokrajinski zaštitnik građana – ombudsman organizovao je 31.3.2022. godine jednodnevno predavanje za studente Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe, kako bi doprineo unapređenju znanja studenata u oblasti lјudskih prava.

Studenti su imali priliku da se bliže upoznaju sa funkcionisanjem institucije Pokrajinskog ombudsmana, njenim nadležnostima, organizacijom, saradnjom sa republičkim i lokalnim zaštitnicima građana, kao i sa institucijama i nevladinim organizacijama za zaštitu lјudskih prava.

Pored toga studenti su imali priliku da se bliže upoznaju i sa pravima nacionalnih manjina, pravima dece, ravnopravnosti polova, mobingu i delovanju Nacionalnog mehanizma za prevenciju torture.

Predavanje Pokrajinskog  ombudsmana za studente Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe obavlјa se na osnovu Sporazuma o saradnji zaklјučenog 2017. godine, gde svake školske godine predavanje sluša po dvadeset studenata.