Centar za edukaciju i specijalističke kurseve

Centar za edukaciju i specijalističke kurseve Pravnog fakulteta za privredu i pravosuđe u Novom Sadu osnovan je 2008. godine. Razvoj inicijative i kreativnosti mladih ljudi jeste važan faktor uspešnog profesionalnog osposobljavanja studenata pre dobijanja diplome.

Obezbeđivanje praktičnog iskustva studentima nije prestiž, već neophodan element procesa obrazovanja. Edukativne vannastavne aktivnosti (praksa u sudovima, tribine, studije slučaja, takmičenja) i specijalistički kursevi, omogućavaju studentima osnovnih i master akademskih studija adekvatnu nadgradnju znanja i bolju pripremljenost za dalji rad u praksi.

Rukovodilac Centra
Prof. dr Miloš Marković

Rukovodilac Centra za edukaciju i specijalističke kurseve.

Kontakt:

Stava smo da fakulteti i univerziteti moraju preuzeti izvesnu odgovornost za profesionalne rezultate svojih studenata u budućnosti. U tom smislu, svakako je veoma značajna pomoć pri profesionalnoj orijentaciji, planiranju karijere, unapređenju znanja i pravničkih veština, koja se ogleda prvenstveno u organizaciju seminara, specijalističkih kurseva, obezbeđivanje stručnih praksi i drugih vidova edukativnih programa.

Delatnost Centra za edukaciju i specijalističke kurseve je kontinuirana edukacija, stručno i naučno usavršavanje u toku studija, ali, po izboru, i nakon završetka studija. Svim polaznicima koji uspešno završe pohađanje nastave na specijalističkim kursevima, dodeljuje se sertifikat sa sadržajem na srpskom i engleskom jeziku.

U okviru Centra za edukaciju i specijalističke kurseve su se do sada organizovali sledeći kursevi koji pružaju mogućnost studentima da steknu specifična znanja iz vrlo aktuelnih oblasti:

1. Imovinski odnosi bračnih i vanbračnih partnera;
  2. Sistem bezbednosti Republike Srbije;
  3. Maloletnici u krivičnom pravu;
  4. Tužilačka istraga u krivičnom postupku;
  5. Organizovani kriminalitet;
  6. Trgovina ljudima;
  7. Utvrđivanje činjeničnog stanja u krivičnom i parničnom postupku;
  8. Pravni i ekonomski efekti zloupotreba informacionih tehnologija;
  9. Pravnik u privredi;
  10. Pravni i ekonomski aspekti zloupotreba informacionih tehnologija;
  11. Operativna i istražna forenzika u krivičnom postupku;
  12. Operativni rad inspektora odeljenja kriminalističke policije u suzbijanju opšteg i privrednog kriminaliteta;
  13. Dokazivanje u krivičnom postupku – Dokazivanje kod krivičnih dela protiv života i tela;
  14. Dokazivanje u krivičnom postupku – Osnovi koji isključuju postojanje krivičnog dela.